Поновлення статусу українського біженця у Франції

ENGLISH

Багато з вас будуть відновлювати статус біженця через війну в Україні. Сподіваємося, наведена нижче інформація стане в нагоді.
Ви були переміщені з України через конфлікт і тому отримали дозвіл на тимчасове проживання (APS), дійсний протягом шести місяців із зазначенням «бенефіціар тимчасового захисту».
Ви хочете подати заявку на поновлення.

ВАЖЛИВА ЮРИДИЧНА ІНФОРМАЦІЯ ПЕРЕД ПОНОВЛЕННЯМ

Відповідно до реформи французького закону про притулок 2018 року зі змінами, внесеними в 2018 році, статус біженця анулюється, якщо біженець:

  1. Мав бути виключений зі статусу біженця згідно зі статтями 1D, E і F Конвенції
  2. Отриманий статус шляхом шахрайства

Важливо, щоб ми пояснили це так: якщо ви збрехаєте у формі під час процесу поновлення або якщо ви пропустите інформацію, яку запитують у формах, ваш статус захисту, право на життя та роботу та вашу допомогу – ADA буде скасовано , вас також можуть оштрафувати та ув’язнити.

Приклад шахрайства 1: один із членів вашої родини переїхав додому в Україну, але ви не повідомили про це префектуру та OFII і продовжуєте вимагати їхню допомогу ADA на вашій сімейній картці

Приклад шахрайства 2: ви повертаєтеся додому в Україну і не повідомляєте префектуру та OFII. Ви продовжуєте отримувати допомогу ADA на своїй картці та повертаєтеся до Франції, щоб витратити ці гроші, не маючи наміру фактично залишатися резидентом Франції.

ВІЗИТИ ДО УКРАЇНИ: Так, ви можете повернутися в Україну, щоб побачити свою родину, подбати про свої справи тощо, але ви ПОВИННІ повідомити OFII, a саме коли ви це збираєтесь зробити . Якщо ви плануєте повернутися на ПОВНИЙ ЧАС в Україну, ви також повинні повідомити OFII.

ЩО БУДЕ, ЯКЩО ВИ БРЕШЕТЕ АБО НЕ НАДАЄТЕ ПОВНУ ІНФОРМАЦІЮ?

Коли ви підписуєте форму OFII ADA, ви розумієте, що…

УКРАЇНСЬКА
Мене повідомили, що згідно зі статтею 441-6 Кримінального кодексу, карається двома роками позбавлення волі та штрафом у розмірі 30 000 євро за надання неправдивої декларації або неповної декларації з метою отримання або спроби отримати неналежну допомогу.

Як оновити APS

КРОК 1 – ЗАПИТ НА ПОНОВЛЕННЯ

Для цього ви повинні надіслати свій запит від трьох тижнів до трьох днів до закінчення терміну дії вашого APS до департаменту префектури , тобто: електронною поштою на таку адресу: [email protected] або залишивши свій запит у приймальні префектури або надіславши його поштою на адресу:
Aude Préfecture
DLC/BIN/Ukraine
52 rue Jean Bringer
11896 CARCASSONNE Cedex 9

Під час подання файлу вам потрібно буде надати таку інформацію:

  1. заповнену анкету, що додається; документи, що підтверджують ваш сімейний стан і громадянство;
  2. довідка про проживання менше трьох місяців (у разі розміщення необхідно надати довідку про проживання та копію паспорта або посвідчення особи приймаючої сторони);
  3. будь-який документ, що підтверджує розвиток вашої ситуації (наприклад, шлюб, розлучення, народження дитини або трудовий договір);
  4. ваш старий дозвіл на тимчасове проживання, термін дії якого закінчився.

Зверніть увагу, що будь-який пізній запит на продовження може призвести до порушення ваших соціальних прав.

КРОК 2 – ЗАБРАТИ НОВИЙ APS

Ви отримаєте сповіщення електронною поштою, коли ваш новий APS стане доступним.
Ви можете прийти та забрати його без попереднього запису в префектурі з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 11:00.

Ви повинні будете принести, в день отримання вашого нового APS:

  1. дві фотографії на паспорт
  2. ваш паспорт
  3. ваш старий APS

КРОК 3 – ПОНОВЛЕННЯ ADA ЗА ДОПОМОГОЮ OFII

Процедура поновлення вашого APS також дозволить OFII оновити вашу ситуацію щодо допомоги для шукачів притулку (ADA).
Форму вам видадуть, коли ви будете в префектурі. Ви повинні надіслати цю заявку на продовження прав до ADA разом із запитаними документами на електронну адресу: [email protected]

За посиланням вище можна завантажити форму для запиту на продовження прав на ADA (допомога шукачам притулку)